Chat with us, powered by LiveChat

Chihuahua’s worden het vaakst gestolen

Chihuahua’s worden het vaakst gestolen

Vorig jaar waren chihuahua’s het meest gestolen hondenras in België. Op plaats twee en drie staan de Amerikaanse Staffordshire Terriër en de Mechelaar. Dat blijkt uit het antwoord van Vlaams minister van Dierenwelzijn Ben Weyts op een schriftelijke vraag van Open Vld-parlementslid Emmily Talpe. Verder valt op dat het aantal honden dat geregistreerd wordt als gestolen, elk jaar schippert rond de 350. Bijna één per dag dus. Gelukkig is er ook goed nieuws. Vorig jaar werden er 41% minder honden geregistreerd als verloren dan in 2015. “Deze mooie evolutie toont aan dat steeds minder honden verloren lopen. Dat stemt me hoopvol voor de komende jaren”, zegt Emmily Talpe. “Je hond laten chippen is ook nog steeds de beste garantie om hem terug te vinden. Sensibiliseringacties vanuit de politie moedig ik dan ook sterk aan.”

In België wordt bijna elke dag een hond als gestolen opgegeven in de hondendatabank DogID. Gestolen honden op de zwarte markt worden voor soms hoge prijzen verkocht. Gelukkig worden vele honden die als vermist staan opgegeven in de databank, uiteindelijk wel weer herenigd met hun baasje. De hond blijkt soms gewoon weggelopen, maar in veel gevallen is het ook de dierenarts die een gestolen of vermiste hond binnenkrijgt. Wanneer de dierenarts de chip inleest, krijgt hij een melding of het al dan niet een gestolen hond betreft. Vlaams Parlementslid Emmily Talpe (Open Vld) stelde hierover een parlementaire vraag.

“Uit het antwoord van minister Weyts kunnen we afleiden dat chihuahua’s het meest gestolen hondenras in België zijn. De Amerikaanse Staffordshire Terriër en de Mechelaar volgen op plaats twee en drie”, zegt parlementslid Emmily Talpe. “De cijfers tonen ook aan dat het aantal honden dat geregistreerd wordt als gestolen, elk jaar schippert rond de 350. Bijna één per dag dus. 2017 kan hier gezien worden als pijnlijke uitschieter, met 467 honden geregistreerd als gestolen. Gelukkig is er ook goed nieuws. Zo valt het op dat er in 2019 41 procent minder honden geregistreerd werden als verloren in vergelijking met vier jaar daarvoor. Hun aantal daalt ook gestaag. Dit is zeer hoopgevend voor de toekomst, opdat het verlies van honden zich tot een minimum beperkt.”

Vlaams Parlementslid Emmily Talpe benadrukt hier het belang om je hond te laten chippen: “Dat is de beste garantie om een gestolen huisdier terug te vinden. Strikt genomen is chippen een verplichting, maar uit een controleactie afgelopen zomer aan de kust bleek dat maar liefst een kwart van de gecontroleerde honden niet gechipt was. Vaak vielen de baasjes compleet uit de lucht. Ik moedig dit soort sensibiliseringsacties aan om hondeneigenaars alert te houden voor het chippen van hun trouwe viervoeters. Bij de politiekorpsen groeit trouwens de aandacht voor dierenwelzijn. Zij beschikken in principe over een chiplezer en kunnen sensibiliserende controleacties uitrollen.”

In 2019 werden volgende hondenrassen het vaakst gestolen: 1. Chihuahua, 2. Amerikaanse Staffordshire Terriër, 3. Mechelaar, 4. Keeshond/Duitse spits, 5. Yorkshire Terriër, 6. Franse Bulldog, 7. Duitse herdershond, 8. Siberische Husky, 9. Canis vulgaris, en 10. Jack Russell Terriër.

In België20152016201720182019
      
Geregistreerd als gestolen363338467340338
Waarvan herenigd met baasje163152174205181
Waarvan niet herenigd met baasje200186293135157
      
Geregistreerd als verloren18271648146612241086
Waarvan herenigd met baasje748651584711725
Waarvan niet herenigd met baasje1079997882513361
      
In totaal herenigd met baasje911803758916906
In totaal niet herenigd met baasje127911831175648518

 



Schrijf je in op onze nieuwsbrief InschrijvenSchrijf je in op onze nieuwsbrief