Bart Tommelein

Mandaat

Minister Vice-President van de Vlaamse Regering

Over Bart

Bart Tommelein (4 mei 1962, Oostende)

Jeugd

In 1984 studeerde hij af aan het Hoger Instituut voor Bedrijfsopleiding te Gent als gegradueerde toegepaste communicatie. Na zijn studies ging hij aan de slag als publiciteitscoördinator bij het Media Center Oostende (’84-’85). Vervolgens was hij achtereenvolgens bediende, kantoordirecteur en verkoopleider bij Anhyp (’85-’98). Van 1989 tot 1990 zetelde hij een eerste maal als gemeenteraadslid voor de Volksunie te Oostende en vanaf 1990 tot 1992 was hij provinciaal voorzitter van de partij te West-Vlaanderen. Toen hij verkoopleider werd bij Anhyp (’92) trok hij zich tijdelijk terug uit deze politiek.

In 1995 werd hij regiodirecteur, in deze hoedanigheid was hij van nabij betrokken bij de fusie tussen Anhyp met Ippa Bank in 1998-’99 tot AXA, die het verlies van 478 arbeidsplaatsen veroorzaakte. Vervolgens promoveerde hij tot distributiedirecteur bij deze verzekeringsmaatschappij en vermogensbeheerder, een functie die hij uitoefende van 1998 tot 2000.

POLITIEKE LOOPBAAN:

Gemeenteraadslid Oostende (1989 – 1990)
Gemeenteraadslid Oostende (2001 – 2006)
Voorzitter gemeenteraad Oostende (2007 – 2012)
Eerste schepen Oostende (2013 – Tot heden)
Volksvertegenwoordiger (05-06-2003 – 30-06-2009)
Gemeenschapssenator (15-07-2009 – 07-05-2010)
Gemeenschapssenator (13-07-2010 – 02-01-2013)
Fractievoorzitter Kamer (2007 – 2009)
Fractievoorzitter Senaat (15-07-2009 – 2013)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Provincie West-Vlaanderen (07-06-2009 – Tot heden)
Fractievoorzitter, lid Uitgebreid Bureau (16-09-2013 – Tot heden)
Lid Commissie voor de Vervolgingen (25-09-2013 – Tot heden)
Vast lid Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad (07-06-2009 – )
Vast lid Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (25-09-2013 – Tot heden)
Vast lid Commissie voor Reglement en Samenwerking (25-09-2013 – Tot heden)
Vast lid Controlecommissie voor Regeringsmededelingen (25-09-2013 – Tot heden)
Vast lid Deontologische Commissie (25-09-2013 – Tot heden)
Vast lid Vlaamse Controlecommissie voor de Verkiezingsuitgaven (25-09-2013 – Tot heden)
Vast lid Vlaamse Opvolgingscommissie voor de Vermogens- en Mandatenaangifte (25-09-2013 – Tot heden)
Plaatsvervangend lid Commissie voor Buitenlands Beleid, Europese Aangelegenheden en Internationale Samenwerking (28-09-2009 – Tot heden)
Plaatsvervangend lid Commissie voor Landbouw, Visserij en Plattelandsbeleid (26-01-2011 – Tot heden)
Plaatsvervangend lid Commissie voor Cultuur, Jeugd, Sport en Media (28-09-2009 – 24-09-2013)
Plaatsvervangend lid Commissie voor Landbouw, Visserij en Plattelandsbeleid (28-09-2009 – 26-09-2010)
Plaatsvervangend lid Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (05-10-2011 – 24-09-2013)
Voorzitter Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad (2009 – 2011)
Ondervoorzitter Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad (2011 – 2012)
Vast lid Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad (30-07-2003 – Tot heden)

Bart Tommelein & Sarah Schotte
Bart Tommelein & Sarah Schotte
Hij is getrouwd met Sarah Schotte en heeft vijf kinderen. Tevens is hij lid van het Willemsfonds, het Liberaal Vlaams Verbond en het Liberaal Vlaams Studentenverbond.