Chat with us, powered by LiveChat

Tweede grootste aantal kleiduifschutters maar geen erkende schietstand in Limburg

Tweede grootste aantal kleiduifschutters maar geen erkende schietstand in Limburg

In Vlaanderen zijn er 44% meer kleiduifschutters bijgekomen op 6 jaar tijd. Dat blijkt uit cijfers die Vlaams Parlementslid voor Open Vld Steven Coenegrachts heeft opgevraagd bij Minister van Sport Ben Weyts. Dat aantal evolueerde van 1.853 kleiduifschutters in 2013, tot 2.660 in 2019. “Na Oost-Vlaanderen, komen de meesten uit Limburg”, zegt Coenegrachts.

Over een tijdspanne van zes jaar kende het aantal Vlaamse sportschutters in de discipline kleiduifschieten bijna een verdubbeling. Van 1.853 kleiduifschutters in 2013, tot 2.660 in 2019. “Tegenover dat aantal staan slechts drie erkende kleiduifstanden. Na Oost-Vlaanderen met 827 schutters, komen de meeste kleiduifschutters trouwens uit Limburg (618). Hoewel we recent een milieuvriendelijke variant van het echte kleiduifschieten hebben bijgekregen in Genk, is er in Limburg geen enkele erkende schietstand meer waar sportschutters deze olympische sport kunnen beoefenen”, geeft Open Vld-parlementslid Steven Coenegrachts mee. Wil een Limburgse sportschutter gaan kleiduifschieten in Vlaanderen, is hij of zij aangewezen op de schietstanden Klein-Brabantse Shooting Club in Puurs, Frans Peeters in Herentals of Zelzaatse Kleischutters in Zelzate.

Deze locaties zijn, naast het feit dat men er een olympische sport kan beoefenen, van belang voor wapenbezitters die aan de hand van een aantal te schieten beurten moeten voldoen aan de voorschriften van de wapenwetgeving. Ook voor het praktisch gedeelte en de voorbereiding van het jachtexamen is men aangewezen op een erkende kleiduifstand. “Dat de exploitatie van de enige drie schietstanden verzekerd moet worden, is dus van groot belang”, besluit Coenegrachts.

2013201420152016201720182019
Vlaamse Schietsportkoepel vzw1809185019611978203524422482
Andere6360605780102115
Antwerpen498500542564583576574
Limburg311332376362428619618
Oost-Vlaanderen570588617609560721733
Vlaams-Brabant250247237250259305321
West-Vlaanderen117123129136125119121
FROS Multisport Vlaanderen vzw44262110197129178
Andere344861818
Antwerpen1112
Oost-Vlaanderen71157607094
Vlaams-Brabant13666
West-Vlaanderen34191633243458
Eindtotaal1853187619822079213225712660

 



Schrijf je in op onze nieuwsbrief InschrijvenSchrijf je in op onze nieuwsbrief